Přihlášení

Hlavní trenér Vladimír Růžička oznámil dvacet osm jmen pro mistrovství světa

24.04.2015

Po závěrečném přípravném duelu v Brně s Finskem, který čeští reprezentanti vyhráli 3:2 v samostatných nájezdech, oznámil hlavní trenér Vladimír Růžička širší nominaci osmadvaceti hráčů pro nadcházející světový šampionát. Před šancí ukázat se na pražském ledě stojí tři brankáři, devět obránců a šestnáct útočníků. Kádr opustili útočníci Michal Birner a Tomáš Zohorna.


BRNO – Poslední dubnový víkend budou mít vyvolení hokejisté volný. Na pražském srazu v pondělí 27. dubna by se měli poprvé hlásit Jakub Klepiš ze stříbrného extraligového Třince a Roman Červenka z Petrohradu coby čerstvý držitel Gagarinova poháru. Připojí se také gólman Ondřej Pavelec z Winnipegu, který úspěšně absolvoval v NHL lékařskou prohlídku. Otazník visí nad Martinem Ručinským, jenž vybojoval s Litvínovem domácí titul, ale trápila ho zraněná ruka. Zápasovou premiéru na letošním MS podstoupí český tým v pátek 1. května proti Švédům (20.15).

Širší nominace pro MS 2015:

Brankáři: Ondřej Pavelec (Winnipeg), Alexander Salák (Novosibirsk), Jakub Kovář (Jekatěrinburg).
Obránci: Jan Hejda (Colorado), Michal Jordán (Carolina), Petr Čáslava (Pardubice), Ondřej Němec (CSKA Moskva), Jan Kolář (Vladivostok), Jakub Nakládal (TPS Turku), Jakub Krejčík (Örebro), Michal Kempný (Kometa Brno), Vojtěch Mozík (Plzeň).
Útočníci: Jaromír Jágr (Florida), Jakub Voráček (Philadelphia), Tomáš Hertl (San Jose), Martin Erat (Arizona), Vladimír Sobotka (Omsk), Petr Koukal (Jokerit Helsinky), Jiří Novotný (Jaroslavl), Martin Zaťovič (Togliatti), Roman Červenka (Petrohrad), Jan Kovář (Magnitogorsk), Radek Smoleňák (MODO), Martin Ručinský (Litvínov), Jakub Klepiš (Třinec), Michal Vondrka (Sparta Praha), Dominik Simon (Plzeň), Lukáš Radil (Pardubice).

Realizační tým:

Generální manažer: Slavomír Lener
Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Asistenti: Ondřej Weissmann, Jaroslav Špaček
Manažer týmu: Martin Loukota
Trenér brankářů: Martin Prusek
Videokouč: Jan Procházka
Kondiční trenér: Lukáš Stránský
Lékař: Tomáš Vyskočil
Fyzioterapeut: Michal Truc
Hospodář: Zdeněk Šmíd
Media manažeři: Zdeněk Zikmund a Martin Procházka

(red)

Stručně z MS
17. 05. 2015 79. mistrovství světa přineslo nový rekord v počtu návštěvníků, který se po odehrání finálového duelu vyšplhal k magickému číslu 741 690. Loňský rekord z běloruského Minsku činil "pouhých" 640 044 diváků.
17. 05. 2015 Direktoriát světového šampionátu určil tři nejlepší hráče na turnaji. Nejlepším brankářem se stal finský reprezentant Pekka Rinne, obráncem Brent Burns a útočníkem Jason Spezza, oba z týmu mistrů světa - Kanady.
17. 05. 2015 All Stars tým světového šampionátu určili novináři takto: Brankář Connor Hellebuyck (USA), obránci Brent Burns (Kanada), Oliver Ekman-Larsson (Švédsko), útočníci Jaromír Jágr (Česko), Jason Spezza a Taylor Hall (oba Kanada). Nejužitečnějším hráčem zvolili zástupci sedmé velmoci Jaromíra Jágra.
Archiv...